Haftlandia logo

Haftlandia. Wyjątkowe personalizowane prezenty na każdą okazję!

Szukasz praktycznego prezentu na Dzień Matki?

Wszystkie produkty »

 

Złóż zamówienie »

26 maja - Dzień Matki

Tego dnia pamiętaj o swojej rodzicielce i małym upominku dla niej!*

* Wyjątkowe prezenty na Dzień Matki znajdziesz w naszej ofercie

Haftlandia to wyjątkowe haftowane poduszki dekoracyjne oraz kubki, fartuszki kuchenne i wiele innych!

 
Haftlandia  

Kubki z imieniem

Fartuszki kuchenne

Poduszki dekoracyjne

Zestawy do grillowania

Personalizowane prezenty

Wybierz prezent na Dzień Matki

 

Wszystko w Haftlandii

Strona główna »

Katalog produktów »

Zamówienie indywidualne »

Zobacz nasze pomysły na prezent

 
 

Podaj nam imię Twojej Mamy!

zamowienia@haftlandia.pl                   Złóż zamówienie »

Wybierz prezent, podaj Mamy, a my przygotujemy Ci wyjątkowy prezent!

Dzień Matki – skąd się wziął, jaki kupić prezent

Dzień matki jest obchodzony na całym świecie – to właśnie wtedy dzieci okazują wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie. Przygotuj dla niej wyjątkowy prezent i pokaż, że jest dla Ciebie najważniejsza.

Warto tego dnia pamiętać o swojej mamie i pokazać jej swoją miłość w drobnych upominkach. Pamiętaj, że to wcale nie musi być biżuteria ze szmaragdem! Gest jest najważniejszy!

Trochę więcej o Haftlandii!

Ręczniki haftowane na prezent: na wesele, na urodziny

Kocyk z dedykacją: na roczek, na chrzest

Ostatni zakup z tej kategorii: 5 dni temu

Najlepsze prezenty urodzinowe

Prezent na urodziny dla mamy: kocyk, pościel

Prezent na urodziny dla taty: kubek, skarbonka, koszulka

Ostatni zakup z tej kategorii: 2 dni temu

 

Tradycyjne zwyczaje na Dzień Matki

W Wielkiej Brytanii Dzień Matki obchodzony jest już od XVII wieku, to właśnie wtedy dzieci wysłane na służbę czwartą niedzielę postu oddawały cześć matce boskiej w najbliższych parafiach i mogły spotkać się ze własnymi matkami. W Polsce zwyczaj świętowania dnia matki wprowadzono dopiero 26 maja w 1914 roku w Krakowie. Z tej okazji rodzicielki były obdarowywane kwiatami i laurkami, co nie zmieniło się do dzisiejszych czasów. Matka to nie tylko ważny członek rodziny, ale też symbol, niosący duże kulturalne znaczenie. Oznacza płodność, miłość i opiekę – jedne z najważniejszych wartości na świecie.

Na całym świecie Dzień Matki obchodzony jest w innym czasie – w większości przypadków wypada na wiosnę, tak jak miało to miejsce w starożytności, czyli wtedy, gdy celebrowane było po raz pierwszy. W starożytnym Egipcie matki były darzone wielkim szacunkiem, a ich święto obracało się wokół bogini Izydy, która była matką Horusa (czyli samego króla) i ucieleśnieniem idealnej matki i żony. Rodzicielki były dla Egipcjan tak ważne, że w czasie sądów duże znaczenie miał fakt, czy matki były zadowolone ze swoich osądzonych dzieci.

Jaki prezent będzie najlepszy na Dzień Matki?

W dzisiejszych czasach prawie każde święto jest mocno skomercjalizowane, niestety to samo tyczy się Dnia Matki – coraz więcej sklepów proponuje różnorodne, wspaniałe rozwiązania, które w tym dniu koniecznie trzeba wykorzystać. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i z nadmiaru wrażeń nie wiedzieć, który prezent kupić na Dzień Matki. Choć coraz więcej firm zachęca do kupowania ich, zazwyczaj szalenie drogich i w gruncie rzeczy niepotrzebnych produktów, warto dobrze się zastanowić, zanim podaruje się coś swojej matce. Ważne, żeby upominek był dobrze przemyślany i stworzony specjalnie z myślą o niej. Jeśli do tego okazałby się przydatny, można by było powiedzieć o prezencie idealnym.

Dobrym przykładem są spersonalizowane kubki na Dzień Matki – oprócz kwiatów to chyba najlepsze wyjście! Nie dość, że ładny i przydatny, to jeszcze stworzony specjalnie dla konkretnej osoby. Takie podarunki potrafią naprawdę mocno wzruszyć, dlatego warto na nie postawić. Sam fakt, że ktoś włożył tyle energii w znalezienie idealnego przedmiotu, który swoim charakterem będzie pasował do jego przyszłej właścicielki, jest bardzo miły i rozczulający.

 

Chcesz zamówić prezent dla Twojej Mamy? Wybierz kolor oraz podaj nam jej imię                          Zamów prezent »

 

footer haftlandia

 

Haftlandia © 2018 Mariolą Jaszkowską

Haftlandia – wyjątkowe prezenty na najważniejsze okazje

Zamów » Wróć do góry » Katalog »